Czy mama powinna sie poddac operacji jaskry?

Moja mama ma 80 lat i jest przed operacją jaskry. Bardzo się jej obawia. Choruje na cukrzycę nadciśnienie tętnicze jest po przebytym zawale i cierpi na astmę oskrzelowa. To wszystko powoduje że obawia się że po operacji nie będzie nic widzieć A teraz np. Czyta ogląda telewizję. Proszę o pomoc

-kto będzie operował ?
-jaki zabieg będzie robiony?
-jaki jest stan oka?
- jakie jest zaawansowanie jaskry?
- jaki rodzaj jaskry ma Pani mama?
-dlaczego nie można leczyć kroplami? albo zabiegiem laserowym?

Jeżeli będę mieć te informacje odpowiem na Pani pytanie.
Astma i cukrzyca nie mają tu nic do rzeczy. Operuje się oko w znieczuleniu miescowym i wynik operacji uzależniony jest od tego kto operuje i z jakiego powodu.