Czy maści zawierające kwas hialuronowy mogą obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, stosuję antykoncepcję hormonalną od 3 dni. Chciałam zapytać czy maści stosowane w leczeniu szczeliny odbytu, np. z kwasem hialuronowym czy maść z krwi cieląt może w jakiś sposób obniżyć skuteczność preparatu? Albo herbatki ziołowe, np. melisa czy mięta, rumianek, pokrzywa mają jakiś wpływ? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Maści zawierające kwas hialuronowy oraz krew cieląt nie obniżają skuteczności tabletek antykoncepcyjnych.
Jeżeli zaś chodzi o zioła to działanie tabletek antykoncpcyjnych może być upośledzone przy stosowania dziurawca.

Pozdrawiam