Czy mąż cierpi na impotencję?

Witam, Mąż ma problemy z potencją i tarczycą - stwierdzono niedoczynność i bada się przyczynę czy to nie hashimoto. Ma nadwagę, ciągłe zmęczenie, życie w stresie. Mam jednak pytanie odnośnie współżycia. Od 9 miesięcy (od początku małżeństwa) nie dochodzi między nami do współżycia. Nie ma możliwości osiągnięcia pełnego wzwodu.Libido jest znikome.Czy szereg podanych przeze mnie czynników może mieć aż taki wpływ na to?Czy to ukrywana impotencja czy coś w psychice?Mąż tłumaczy to stresem i tarczycą.

Witam Panią
Przyczyn spadku libido może być bardzo dużo.
Najczęściej mają one podłoże psychologiczne.
Bardzo często obniżone libido
związane jest ze stresem i zmęczeniem.
Brak popędu, zwykle połączony ze stanem
obniżonego nastroju, może być również efektem
zmian hormonalnych.
Osłabione libido może być również skutkiem ubocznym
przyjmowanych leków.
Jedną z przyczyn osłabionego libido są też kłótnie,
niewyjaśnione spory czy ukryty żal do partnera.
Barierę psychiczną stanowią też lęki, kompleksy,
przykre doświadczenia z przeszłości.
Czasami unikanie współżycia jest jednym
z pierwszych objawów depresji.
Możliwe, że choroba i lęk przed hashimoto
wywołały u męża depresję.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Żeby skutecznie pomóc Pani mężowi, należy dotrzeć
do źródła problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pani męża do skorzystania z psychoterapii.
Gdyby chcieli Państwo porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, wymienione przez Panią czynniki mogą mieć wpływ na potencję. Problemy z tarczycą, ciągłe zmęczenie, stres, jak również sama sytuacja związana z niespełnianiem oczekiwań. Proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem, seksuologiem. Zastanowić się w jaki sposób można wpłynąć na wzrost libido, czy również wskazana jest psychoterapia. Przesyłam link do strony: http://www.tarczyca.info/niedoczynnosc/ , http://www.hashimoto.pl/choroba-hashimoto
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl
Pozdrawiam serdecznie