Czy mąż cierpi na impotencję?

Witam, Mąż ma problemy z potencją i tarczycą - stwierdzono niedoczynność i bada się przyczynę czy to nie hashimoto. Ma nadwagę, ciągłe zmęczenie, życie w stresie. Mam jednak pytanie odnośnie współżycia. Od 9 miesięcy (od początku małżeństwa) nie dochodzi między nami do współżycia. Nie ma możliwości osiągnięcia pełnego wzwodu.Libido jest znikome.Czy szereg podanych przeze mnie czynników może mieć aż taki wpływ na to?Czy to ukrywana impotencja czy coś w psychice?Mąż tłumaczy to stresem i tarczycą.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Witam Panią
Przyczyn spadku libido może być bardzo dużo.
Najczęściej mają one podłoże psychologiczne.
Bardzo często obniżone libido
związane jest ze stresem i zmęczeniem.
Brak popędu, zwykle połączony ze stanem
obniżonego nastroju, może być również efektem
zmian hormonalnych.
Osłabione libido może być również skutkiem ubocznym
przyjmowanych leków.
Jedną z przyczyn osłabionego libido są też kłótnie,
niewyjaśnione spory czy ukryty żal do partnera.
Barierę psychiczną stanowią też lęki, kompleksy,
przykre doświadczenia z przeszłości.
Czasami unikanie współżycia jest jednym
z pierwszych objawów depresji.
Możliwe, że choroba i lęk przed hashimoto
wywołały u męża depresję.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Żeby skutecznie pomóc Pani mężowi, należy dotrzeć
do źródła problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pani męża do skorzystania z psychoterapii.
Gdyby chcieli Państwo porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

0

Witam, wymienione przez Panią czynniki mogą mieć wpływ na potencję. Problemy z tarczycą, ciągłe zmęczenie, stres, jak również sama sytuacja związana z niespełnianiem oczekiwań. Proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem, seksuologiem. Zastanowić się w jaki sposób można wpłynąć na wzrost libido, czy również wskazana jest psychoterapia. Przesyłam link do strony: http://www.tarczyca.info/niedoczynnosc/ , http://www.hashimoto.pl/choroba-hashimoto
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy mój mąż cierpi na depresję?

Witam, mam problem z moim mężem i bardzo proszę o radę, ponieważ rozkładam ręce na jego styl zachowania się i nie mam pojęcia co mu dolega. Jest młodym człowiekiem, ale jest bardzo nastawiony do życia negatywnie, wszystko widzi w czarnych kolorach, wszystkim wytyka błędy, a swoich nie widzi. Nie umie sobie poradzić z emocjami, zamyka się w sobie, omija problemy z daleka, po czym one wracają i ciągną się. Nie rozmawia ze mną o problemach ani z nikim, jest często smutny, zamyślony. Próbowałam nie raz rozmawiać, tłumaczyć, żadnych efektów, po prostu "ma swój świat". Bywa agresywny, nie zdaję sobie bardzo sprawy z tego, ostatnio pod wpływem alkoholu był wobec mnie agresywny, wyzywał, poniżał, groził, potem mówił, że nic takiego nie robił, zresztą on nigdy się nie przyznaje. Najpierw jest wszystko w porządku, jest kochany, a potem, jak jest coś nie tak, to agresywny i zgania winę na mnie, robi z siebie ofiarę. Potrafi mnie uderzyć, ma bardzo "ciężką rękę". Boję się go jak jest zdenerwowany. Nie wiem jak mu pomóc, on uważa, że jest wszytko w porządku - jak uświadomić, że chyba nie jest jednak? Proszę o odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Napisałaś, że Twój mąż, który Cię bije i poniża potrzebuje pomocy. Dlaczego nie uważasz, że to Ty jej potrzebujesz? Niezadowolenie Twojego męża może wypływać z rożnych przyczyn, nie koniecznie musi to być depresja.
Myślę, że przede wszystkim powinnaś popracować nad poprawą swojego życia, a nie męża. Nie może być tak, że czujesz lęk przed własnym partnerem. Jeżeli nie widzisz co powinnaś zmienić w swoim zachowaniu, aby mąż zaczął Cię szanować, to powinnaś udać się po pomoc do specjalisty.
W małżeństwach, gdzie występuje przemoc żadne z małżonków nie jest szczęśliwe.
Zastanów się jak byś chciała, aby wyglądało Twoje życie. Najpierw ustal to z samą sobą, a potem zacznij głośno mówić o swoich potrzebach i wymaganiach. Zacznij dążyć do spełnienia swoich oczekiwań odnośnie życia małżeńskiego. Jeżeli uznasz, że Twoje działania są blokowane przez lęk, koniecznie skorzystaj z pomocy psychologa.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy to już impotencja?

Witam. Mam 29 lat, choruję na cukrzycę typu II od ok 16 lat i jest trochę rozchwiana. Ale problem zaczął się niedawno. Zerwałem z kobietą, z która byłem ponad 10 lat i z seksem nie miałem nigdy problemu! Był zawsze i wszędzie! Ale po rozstaniu wszystko się zmieniło. Nie wiem czy to uraz? Mam nadzieję, że tak. Czy wynika to z powikłań mojej choroby? Nie mam ochoty na sex straciłem ją, choć bardzo chce to i tak marnie idzie. Ze wzwodem jest różnie, czasami mi się chcę, choć to nie jest ten sam co kiedyś, twardy i sztywny, tylko miękki. I jak tu się kochać? Nawet v**** tu nie pomogła. Było tak samo. Nie wiem co robić, do lekarza na pewno trzeba iść. Partnerce też wypadało by powiedzieć, a naprawdę ona ten sport lubi, więc nie wiem co robić?  

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Przede wszystkim proszę nie wahać się rozmawiać o tym problemie ze swoim lekarzem. Problemy z erekcją u pacjentów cukrzycowych są bardzo częste, ale dostępne są obecnie różne metody radzenia sobie z nimi. Być może w Pana przypadku nałożyły się na siebie dwa ważne czynniki: psychologiczny (związany z rozstaniem z poprzednią partnerką) oraz chorobowy zależny od cukrzycy.
Dla Pana podstawą leczenia problemów ze wzwodem będzie właśnie uregulowanie cukrzycy. Już samo stosowanie się do odpowiedniej diety oraz regularne przyjmowanie zaleconych leków może przyczynić się do poprawienia sytuacji. Poza tym fakt, że problemy ze wzwodem nie reagują na leczenie farmakologiczne nie oznacza, że inne metody leczenia też będą nieskuteczne.
Oprócz doustnych leków takich jak s**** lekarz może zalecić iniekcje do ciał jamistych lub leczenie operacyjne. Proszę nie zapominać również o trosce o ogólną kondycję fizyczną oraz zdrowy styl życia. Przede wszystkim proszę jednak porozmawiać o problemie z lekarzem, który na pewno nie zlekceważy problemu i zleci odpowiednie leczenie.
 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty