Czy miesiączka wpływa na wynik badania USG piersi i guzka?

Mam 29 lat wyczulam 2 tygodnie temu guza na piersi i pojechalam do lekarza rodzinnego najpierw. Lekarka mnie zbadala i powiedziala ze mam jechac jak najszybciej do ginekologa. Bez zastanowienia pojechalam. Ginekolog zrobil mi usg piersi i jest tam guz 2.5 cm. Ale w momiecie badan u jednego i drugiego lekarza mialam miesiaczke. Czy badanie usg pokaze poprawny wynik czy musialab powtórzyć to badanie. Teraz jestem juz 3 dni po okresie i nadal wyczuwam stwardnienie na tej piersi.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wahania hormonalne moja wpływ na wielkość niektórych guzków w piersi, dlatego sugerowała bym powtórzyć USG po miesiączce.
Pozdrawiam