Czy mięśniaki mogą powodować bezpłodność?

Witam!!! Czy mięśniaki mogą powodować bezpłodność? Od trzech lat nigdy się nie stosowałam żadnych zabezpieczeń i nie zaszłam w ciążę a teraz miałam usuwane mięśniaki podśluzówkowe metodą histeroskopii i chciałabym się dowiedzieć czy teraz po ich usunięciu mogę zajść w ciążę? Mam jeszcze 4 mięśniaki na zewnątrz macicy. Z góry dziękuję za odpowiedź

Robert Markowski Ginekologia

Szanowna Pani, oczywiście może Pani zajść w ciążę, jednak proszę pamiętać, że przyczyn niepłodności może być więcej. Nie jest to jednak miejsce do takiej diagnostyki.