Czy mimo negatywnych testów może być w ciąży?

Witam. Mam pytanie w związku z możliwym wystąpieniem ciąży. Około 4 tygodni temu uprawialismy z dziewczyną petting bez wytrysku, masturbowałem się raz z wytryskiem. Za każdym razem po tym myłem ręce lub wycierałem bardzo dokładnie papierem i przed tym gdy nadeszła "moja kolej" czekalismy okolo 10-20 minut. Dziewczyna odczuwa nudności, czesto chce sie jej siku, bóle piersi, bóle brzucha/ciągnięcie na dole brzucha te objawy były wcześniej ale taiie jak np ciągnięcie zaczęło się w 4 tyg mniej więcej przed okresem. Po tym zdarzeniu dziewczyna miała okres. Między nami nie doszło do niczego wczesniej ani później, jedyny moment gdy mogło coś się stać to w wyżej wymienionym przypadku. Dziewczyna robiła 3 testy i wszystkie wyszły negatywne, pytała Pań w aptece i też mówiły, że nie mamy czego się obawiać, lecz około tygodnia temu doszło do bardzo lekkiego ledwo zauważalnego krwawienia, podobno może być związane ze zbliżającym się okresem. Od tych kilku tygodni mało pije, występuje dużo stresu co mam nadzieję, że jest powodem tego wszystkiego.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

na podstawie opisu można stwierdzić, że szanse na to, że Pana partnerka zaszła w ciążę podczas przedstawionych sytuacji jest bardzo mała. Aby doszło do zapłodnienia, plemnik musi połączyć się z komórką jajową. Dzieje się tak najczęściej podczas wytrysku nasienia w ciele kobiety, a w tej sytuacji do tego nie doszło.

Jeśli partnerka miała okres oraz wykonała trzy negatywne testy ciążowe, to te czynniki dodatkowo obniżają prawdopodobieństwo ciąży. Lekkie krwawienie, które wystąpiło około tydzień temu, może być związane ze zbliżającym się okresem.

Występujące objawy najprawdopodobniej spowodowane są stresem, który ma duży wpływ na cykl menstruacyjny.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.