Czy mimo normalnego okresu mogę być w ciąży?

Dwa dni przed okresem uprawiałam petting z chłopakiem, ale nie jestem pewna, czy sperma mimo wszystko nie dostała się do pochwy, np. przez jego palce. Ale okres wystąpił normalny (obfity jak zwykle), ale mam czasem zawroty głowy, przez co i nudności. Boję się, czy mimo wszystko nie mogę być w ciąży? Czy to możliwe, aby mimo zwykłego okresu zajść? Dodam, że nie mogę iść do lekarza, a na test ciążowy chyba za wcześnie (do tego doszło 5 dni temu). Proszę o odpowiedź, czy mam się czym martwić? Czy może to moja podświadomość i obawy sugerują mi te zawroty głowy? Mam jeszcze sporo egzaminów – czy to też może mieć wpływ? Ale najbardziej boję się ciąży... czy dwa dni przed okresem to duże ryzyko, że komórka i tak się zapłodni i zagnieździ w macicy? Proszę o odpowiedź...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Radzę poczytać trochę na temat przebiegu cyklu owulacyjnego - nie będzie się Pani musiała więcej tak denerwować. W ogóle zachęcam do lektury artykułów dostępnych na tym serwisie.

Jeśli wystąpiło u Pani krwawienie miesiączkowe, to mało prawdopodobne, aby była Pani w ciąży. Poza tym owulacja występuje zazwyczaj około 14 dni przed miesiączką, a komórka jajowa żyje około 12 godzin. Jak sama Pani widzi, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę na dwa dni przed miesiączką jest znikome. Jeśli bardzo się Pani denerwuje, może Pani wykonać test ciążowy, ale nie ma to raczej większego sensu.

Zawroty głowy mogą być spowodowane innymi przyczynami - np. niedokrwistością lub chorobami błędnika (błędnik to część ucha środkowego odpowiedzialna za równowagę). Najlepiej byłoby, gdyby udała się Pani do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam!