Czy mleko jest zdrowe dla organizmu?

Czy warto pić mleko ? Ale pytam tutaj o mleko krowie w kartoniku kupione w sklepie ? Słyszałem, że to nie jest najlepsze rozwiązanie dla ludzkiego organizmu.

Dzień dobry,
Faktycznie, mleko stało się od jakiegoś czasu tematem spornym, szczególnie w internecie. Nie spotykam się jednak z wieloma argumentami naukowymi w dyskusjach na ten temat, a na nich przecież należy bazować swoje zdanie. :)

Nawet najnowszy raport WCRF wskazuje na zmniejszenie ryzyka chorób nowotworowych u osób regularnie spożywających mleko i przetwory mleczne. (Raport można znaleźć o tu: http://www.wcrf.org/int/research-we-fund/continuous-update-project-findings-reports/colorectal-bowel-cancer ). Nie jest to oczywiście jedyne badanie, ale chyba na tę chwilę najbardziej aktualne i wiarygodne.

Oczywiście mleko z kartonu nie jest tak wspaniałe, jak mleko prosto od krowy, jednak nadal zachowuje wiele cennych składników odżywczych i swoich właściwości.

Jako dietetyk mogę z czystym sumieniem stwierdzić - mleko nie zabija i nie szkodzi osobom, które je dobrze tolerują. Proszę pić mleko, jeśli ma Pan na nie ochotę. Dostarczy Pan w ten sposób dodatkową porcję płynów, witamin i składników mineralnych swojemu organizmowi.

Pozdrawiam serdecznie,
Marek Aleksander Przondo,
Dyplomowany dietetyk
http://dietetyczny.guru/
http://Facebook.com/dietetycznyguru/

Witam serdecznie,
jeżeli nie ma Pan nietolerancji laktozy to może Pan spożywać mleko i jest to zdrowy produkt. Jenak więcej wartości będzie miało mleko świeże UHT.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk