Czy mocny ból podbrzusza to skutek uboczny założenia spirali?

Witam! Jestem 7 miesięcy po porodzie, jeszcze nie dostałam miesiączki. W poniedziałek ok. południa założyłam spirale z hormonem. Bolało mnie podczas zakładania, ale do zniesienia. Lekarz od razu zrobił usg i powiedział, że wszystko jest prawidłowo. W domu cały czas czułam ból w podbrzuszu - takie ćmienie, głównie z lewej strony, ból promieniował na lewą nogę. Trochę plamiłam, bez gorączki. Wspomnę, że moje miesiączkowanie przed ciążą wyglądało podobnie - silne bóle podbrzusza promieniujące na nogę. We wtorek ból był mniej uciążliwy. Dzisiaj rano - w środę, zaczęło boleć mnie mocniej, w ciągu dnia byłam zabiegana, więc nie zwracałam bardzo uwagi na to dziwne ćmienie, ale pod wieczór ból jest prawie nie do zniesienia. Wzięłam no-spe, ale po godzinie nie pomaga. Nadal mam bolesne skurcze z lewej strony w dole brzucha. Nie plamie, nie mam gorączki. Jeśli silny ból nie ustanie do jutra to zgłoszę się do lekarza, jednak zależy mi na opinii polskiego specjalisty (mieszkam w Holandii). Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety bez możliwości zbadania Pani nie jestem w stanie powiedzieć, co jest przyczyną Pani dolegliwości. Plamienia są częstym powikłaniem przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej.

Nasilający się ból jest jednak objawem mocno niepokojącym. Najczęstszym powodem dolegliwości bólowych po założeniu wkładki jest infekcja w obrębie narządów rodnych, zwykle zapalenie przydatków.

Dla potwierdzenia wstępnej diagnozy niezbędne jest badanie ginekologiczne.

Pozdrawiam