Zapalenie przydatków i bóle podbrzusza

Mam 31 lat. Leczona byłam na zapalenie przydatków. Ostry atak choroby poprzedzony wpierw bólem w podbrzuszu promieniującym do nogi i w górę pleców. Po tym pozostał tylko silny ból w podbrzuszu. Dziwi mnie to że miałam bardzo wysokie crp a leukocyty w normie. Czy możliwe by zapalenie wdało się od zęba który czasami pobolewa bez opuchlizny. Może od płynu w piersi w przestrzeni pooperacyjnej, były stwierdzone bakterie na jesień ale zostawiono to. Nigdy nie mam gorączki.Mam hashimoto.

Witam. Zapalenie przydatków nie zawsze musi przebiegać z wysoką leukocytozą i crp - są to jedynie badania pomocnicze, w rozpoznaniu zapalenie przydatków najważniejszą rolę odgrywa zaś badanie kliniczne. Zapalenia przydatków powodowane są przez bakterie dostające się do narządów miednicy mniejszej droga wstępującą z pochwy. Mało prawdopodobne jest aby infekcja miała swój początek w tkankach zęba czy piersi.