Czy mogą to być oznaki zapłodnienia?

Dzień dobry, czy mogę być w ciąży, gdy uprawiałam pierwszy seks w 5 dniu cyklu, w ostatni dzień okresu. Był to seks z gumką, bez wytrysku. Lecz przez przypadek dotknęłam palcami moimi na których prawdopodobnie była mała ilość preejakulatu partera, końcówki jego gumki. Teraz w 4 dzień po tym zdarzeniu dostałam na godzinę skurczy brzucha jakby przed okresem. Posiadam również gęsty śluz czy mogą to być oznaki zapłodnienia? Proszę o odpowiedź
KOBIETA, 22 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Jeżeli ma Pani podejrzenie, że w wyniku zbliżenia z partnerem mogło w jakiś sposób dojść do kontaktu nasienia z drogami rodnymi, sugerujemy wykonanie testu ciążowego. Aby jego wynik był wiarygodny, najlepiej wykonać go w dniu spodziewanej miesiączki. Poza domowym testem ciążowym ma Pani jeszcze do wyboru badanie hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa w laboratorium. Jeżeli jeden czy drugi test nie potwierdzą ciąży, radzimy udać się do ginekologa celem dalszej diagnostyki.

Skurcze brzucha oraz gęsty śluz mogą wskazywać bowiem na szereg różnych schorzeń, np. infekcję intymną np. o charakterze grzybiczym lub bakteryjnym, która będzie wymagała zastosowania odpowiedniego leczenia. Może także sugerować inne schorzenia narządów rodnych, które należałoby skonsultować ze specjalistą.

Przy kolejnych zbliżeniach z partnerem, warto rozważyć także inne metody antykoncepcji. W tej sytuacji ich stosowanie należy przedyskutować z lekarzem. Więcej szczegółowych informacji na temat różnych metod antykoncepcji i ich działania znajdzie Pani w artykułach opublikowanych na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wszystko-co-chcesz-wiedziec

https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów serwisu na pytania z podobnego obszaru tematycznego zadanie przez innych użytkowników:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biala-i-gesta-wydzielina-z-pochwy-po-stosunku

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czego-przyczyna-jest-galaretowata-wydzielina-z-pochwy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.