Czy mogę brać leki na nerwicę w ciąży?

Jestem w 15 tyg ciąży i mam nerwice lekowa i depresje . Wcześniej leczyłam się na depresje i nerwice ale sama przerwałam leczenie . Mam straszne leki i jestem bardzo przygnębiona . Mam wyrzuty sumienia ze się tak zachowuje bo czuje ze nie chce tej ciąży . Błagam o pomoc czy mogę brać jakieś leki , wcześniej brałam seronil i promolan. Podobno można podjąć leczenie po 22 tyg ciąży . Korzystam z psychologa ale to mi nie pomaga . Ciagle płacze i boje się zostać sama .

Witaminy w ciąży

Witam!
Leki o których Pani wspomniała mają, niestety, działanie teratogenne i praktycznie w ciąży nie powinno się ich przyjmować. Leczący Panią lekarz powinien zaproponować inną, niefarmakologiczną formę leczenia lub dopasować najbezpieczniejsze dla Pani i płodu leczenie.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień dobry,

Wszelkie kwestie związane z używaniem leków w Pani stanie powinna Pani omawiać z lekarzem prowadzącym Pani ciążę bądź lekarzem psychiatrą, który, jak rozumiem, przepisuje Pani leki.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.