Czy mogę być jednak w ciąży mimo, że badanie nic nie wykazało?

Witam czy mogę być w ciąży jeśli dwa testy wyszły pozytywne jednej firmy a 5 testów wyszło negatywne osttanie testy robiłam 2 godziny przed okresem gdzie dostałam okres normalny jak zawsze po okresie pojechałam do ginekologa to tło 3.5 tyg po współżyciu lecz nie widział nic na monitorze a teraz od czasu kiedy skaczyl mi się okres poboluje mnie podbrzusze lekko i krzyż

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro dostała Pani okres i wyglądał on tak jak zwykle, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży.

Różne wyniki testów ciążowych świadczą o tym, że niektóre z nich dawały wynik fałszywy. Bardziej wiarygodnym badaniem jest oznaczenie hormonu beta-HCG we krwi, który pozwoli Pani ostatecznie wykluczyć lub potwierdzić ciążę. Skoro jednak ginekolog nic nie widział podczas badania, to do zapłodnienia najprawdopodobniej nie doszło, a dolegliwości, o których Pani wspomina mogą mieć związek z czym innym.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym projekcie. Odpowiedzi na nie znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pojawienie-sie-miesiaczki-a-stosunek-w-dni-plodne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pojawienie-sie-miesiaczki-a-prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.