Czy mogę być spokojna, że nie jestem w ciąży?

~ zbliżenie 20.10.17 ~Kolejne skape ,bo skape i krotkie miesiączki ale jednak : 20.11.17; 20.12.17; 19.01.18 ;10.02.18 ~Wizyta u ginekologa (Ok 7 tyg po zdarzeniu) 13.12.17 boje się właśnie ze mogło to być za szybko aby wykluczyć lub potwierdzić ciąże i ze i tak nic nie było widać,zostałam poinformowana o niegroźnych torbielach i przepisano mi tabletki. ~ od 18.01.18 biorę tabletki Aidee. ~ Kompleksowe badanie jamy brzucha u lekarza chorób wewnętrznych ( Ok 12 tygodni po zdarzeniu ) 13.01.2018 -nie wiem czy na takim badaniu widać ciąże i lekarz by mnie o tym poinformował, powiedział tylko tyle ,ze powinnam udać się do ginekologa ze względu na zmianę zapalna (torbiel 3,8 cm) wizyta spowodowana była bólem brzucha,który samoistnie przestał bolec. ~ Wykonałam 4 testy ciążowe, 4 różnych firm, kupione w aptece, 3 płytkowe , 1 strumieniowy , dwa Ok 7 tygodni po zdarzeniu i dwa Ok 12 tygodni po zdarzeniu , cztery były negatywne w określonym przez producenta czasie. Jedna kreska. Proszę mi tak szczerze powiedzieć jaka jest możliwość na to ,ze jestem w ciąży czy mogę być na milion procent pewna ze w tej ciąży nie jestem i spać spokojnie i dalej przyjmować antykoncepcję? Przyznaje ,ze jestem panikara ,ale strasznie mnie to meczy i nurtuje ,tym bardziej po tym gdy się naczytałam o przypadkach ,ze niektóre dziewczyny dowiedziały się w szóstym miesiącu ,bo były krwawienia i nie było żadnych objawów... aktualnie od tego jedynego zdarzenia minęło Ok 4 miesiące i aktualnie jestem przy drugim opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych ,ale dalej się boje :/ No i „wydaje mi się ?” Ze mam mdłości ,zawroty,uderzenia gorąca i ostatnio ze boli mnie podbrzusze ze brzuch mi rośnie ze coś tam się rusza czy przelewa... dokładnie dzisiaj wzięłam 10 tabletkę z drugiego opakowania i bardzo boli mnie podbrzusze i piersi , a teoretycznie okres mam dostać za dwa tygodnie wiec chyba trochę za szybko na takie boleści ? Także pytanie czy jest to możliwe czy raczej problem tkwi w mojej psychice spowodowany strachem ?! Strasznie się boje ... proszę o szczera odpowiedz

Lek. Wojciech Zygmunt

Najprawdopodobniej nie jest pani w ciąży. Jeżeli zarówno wizyty lekarskie oraz 4 testy to wykluczyły, to powinna być pani spokojna. Psychika w takich sytuacjach powoduje, że nagle zwracamy uwagę na rzeczy, które wcześniej były dla nas mało istotne. Jeżeli chce uniknąć pani ciąży to polecam w dalszym stopniu się zabezpieczać (czy hormonalnie, czy mechanicznie). Pozdrawiam.