Czy mogę być w ciąży na skutek stosunku w prezerwatywie?

Czy moge byc w ciazy, jezeli stosunek odbyl sie z prezerwatywa, (nie pekla, nie zsunela sie,wszystko ok) oraz wytrysk nastapil poza mna? Dodam ze moglam miec dni plodne. Wczesniej ocieralismy sie bez gumy, ale czlonek dotykal bardziej nog, a co do preejakulatu to chlopak twierdzi, ze nie czul aby sie wydzielil, bo robilismy to zaledwie kilka minut.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

prezerwatywa jest dobrym środkiem antykoncepcyjnym, ale też nie najlepszym. Ma ona dosyć wysoki wskaźnik Pearla, jednak nie gwarantuje w 100% ochrony przed ciążą. Wydaje się, że w Pani przypadku nie powinno dojść do zapłodnienia, ale nie można tego też wykluczyć. Z tego też względu warto obserwować swoje ciało i ewentualne oznaki ciąży. Jeśli do czasu miesiączki nie będzie miała Pani tkliwości piersi, plamień czy wymiotów, to można przypuszczać, że nie doszło do zapłodnienia. Jeśli natomiast będzie odwrotnie, to trzeba będzie wykonać test ciążowy. Na początek wystarczy test płytkowy lub strumieniowy z moczu. Jeśli okaże się pozytywny, to trzeba będzie wykonać potwierdzenie analizą b-HCG z krwi oraz USG. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wady-i-zalety-prezerwatywy

https://parenting.pl/prezerwatywa

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.