Czy mogę być w ciąży po pominięciu jednej tabletki antykoncepcyjnej?

Po miesiaczce zaczelam brać tabletki od środy. W sobotę kochalam sie z mężem który konczyl we mnie. W sobotę i niedziele bralam tabletkę o 21.30. W poniedzialek zapomnialam wziasc. We wtorek wzielam tabletkę o 23 i 4 godziny później mialam stosunek z mężem. Czy mogę byc w ciąży mimo tego ze bralam reszte tabletek a zapomnialam o tej poniedzialkowej? Czy powinnam dalej brac tabletki czy poczekac 14 dni i wtedy zrobić test. Nie chcialabym uszkodzić plodu tabletkami jeżeli doszlo do zaplodnienia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ zapomniała Pani tabletki, a dodatkowo postąpiła Pani niezgodnie z zaleceniami z ulotki, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Sugeruję wykonanie testu ciążowego po około 14 dniach od stosunku. Może Pani dalej przyjmować tabletki - jeśli jest Pani w ciąży, nie uszkodzą płodu.