Czy mogę być w ciąży, ponieważ kochałam się z chłopakiem w dni płodne, ale z zabezpieczeniem?

Nie wiem kompletnie co mam robić, proszę o odpowiedź. Miesiączkę miałam 12.09 do 18.09, planowana powinna być 12.10, jednak jej nie dostałam do dzisiejszego dnia, okres spóźnia mi się 9 dni. Robiłam test ciążowy dwa razy, żeby wykluczyć ciążę, jeden 8.09, a drugi w czasie trwania miesiączki planowanej, czyli 14.09. Wynik był negatywny.

Ale na początku miesiąca miałam dwa dni plamienia, myślałam że dostałam okres, ale niestety to były jakieś dziwne objawy koloru brązowo-czerwonego.
Zastanawiam się czemu nie dostałam miesiączki, jaki jest powód?
Bardzo proszę o odpowiedź, czy mogę być w ciąży, ponieważ kochałam się z chłopakiem w dni płodne, ale z zabezpieczeniem.
Z góry dziękuję
Weronika

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
ryzyko ciąży w trakcie dni płodnych z prawidłowo zastosowanym zabezpieczeniem jest niewielkie. Polecam wizytę u ginekologa w celu wykluczenia innych przyczyn braku miesiączki. Bardziej miarodajnym wskaźnikiem ciąży jest pomiar stężenia beta HCG w surowicy krwi.
Pozdrawiam serdecznie!