Czy mogę całkowicie odstawić leki na nadciśnienie?

Od 3 lat biorę leki na nadciśnienie Co-Nortivan 12,5 80 - najpierw jedną tabletkę, potem pół, teraz 1/4. W międzyczasie schudłam o prawie 10 kg, zaczęłam ćwiczyć agua aerobic 2x tydzień i chodzić z kijkami 3xtydzień. Ciśnienie przy tej dawce spadło do poniżej 110/75 . Czy mogę całkowicie odstawić leki na nadciśnienie. Zdania lekarzy są podzielone. Lekarza rodzinnego prosiłam o zmianę leku - kazał odstawić, inny lekarz powiedział, że absolutnie, leki na nadciśnienie muszę brać do końca życia.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

przychylam się do zdania lekarza rodzinnego, proszę monitorować ciśnienie i w razie wysokich wartości włączyć ponownie farmakoterapię.

Pozdrawiam serdecznie