Czy mogę odstawić z dnia na dzień Bibloc?

Dzień dobry, Mam 43 lata. Od 1,5 roku biorę bibloc w najniższej dawce 1,25 na nadciśnienie i regulację tętna. Dodam że lek ten został mi zapisany po jednorazowych zawrotach głowy i wysokim ciśnieniu tego dnia. Brałam jeszcze pół tabletki Prenessa ale że względu na dobre ciśnienie lekarz pozwolił mi odstawić. Uważam że Bibloc negatywnie wpływa na moją percepcję, głowę i wzrok.Tętno mam 56-63. Ciśnienie 100/68. Zwykle ok 120/80. Czy moge odstawić z dnia na dzień Bibloc czy mam to łamać na pół?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję najpierw zmniejszyć dawkę o połowę (dzielić tabletki).
Pozdrawiam