Czy można dzielić tak niską dawkę leku na ciśnienie na pół?

Witam. Otrzymałam od lekarza kardiologa bibloc na obniżenie tętna. Średnia dobowa tętna po zbadaniu na holterze wynosi 85. Od zawsze mam niskie ciśnienie 100-111 /60-65. Teraz podczas zażywania bibloc tetno spadło na 54-60 i wraz z tetnem spadło ciśnienie na 87/61. Trochę kręci mi się w głowie. Byłam u lekarza rodzinnego który kazał mi zmniejszyć dawkę na połowę.Moje pytanie brzmi,czy wogóle można dzielić tak niską dawkę na pół. Tym bardziej, że nie jestem w stanie tak małej tabletki równo podzielić. Bibloc biorę od tygodnia. Serce zwolnilo i z tego powodu czuje się spokojniejsza,ale martwi mnie tak niskie ciśnienie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

A jaka jest obecnie dawka? Sadze ze docelowo nalezy odstawić Ren lek pod okiem lekarza rodzinnego lub lepiej kardiologa