Czy można samodzielnie zmniejszyć dawkę leku na nadciśnienie?

Miałem holter EKG 24 h, po którym wykazało mi 816 pobudzeń komorowych i 1706 pobudzeń nadkomorowych, poza tym nic więcej oprócz odczuwania wieczorem lekkiego kołatania. Lekarz przepisał mi bibloc 5 mg który brałem przez 5 dni odczuwając zawroty glowy, senność, osłabienie, drętwienie rąk i bóle głowy ciśnienie mierzelem rano i wieczorem i było na poziomie 111/70 tętno 70 ( mój wiek 34 lata, mężczyzna, 110 kg wagi ) pracuje jako operator wózków widłowych więc takie efekty uboczne uniemożliwiają mi pracę. Pytanie czy mogę zmiękczyć dawkę na 2.5 mg aby złagodzić efekty brania leku?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie jak najszybciej zgłosić się do lekarza zalecającego powyższe leczenie