Czy możliwe, że mam problemy z sercem?

Witam, wczesniej miialem stwierdzoną nerwice z atakami paniki. Udalem soe wiec do psychiatry . Biore asertin 50 mg 1/2 dziennie. Ataki paniki ustąpily natomiast zostało kołatanie serca , szybka męczliwość, ucisk zatok , ból z tyłu glówy i zaburzenia rytmu serca . Raz tetno jest bardzo niskie a raz za wysokie. Był robiony holter 24 h i wszystko okej , 5 pobudzeń komorowych i nadkomorowych, holter cisnieniowy w normie. Codziennie mierze cisnienie 115-135 na 70-85 takze prawidlowe . Prosze o pomoc co robic dalej bo boje sie o wlasne zdrowie . Mężczyzna 22 lata 189 cm i 95 kg
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Dzień dobry.

W opisanym przypadku wskazana stacjonarna wizyta u swojego lekarza prowadzącego leczenie który dokładnie zna całą historię Pana leczenia. Po zapoznaniu się z opisanymi objawami porówna je z wcześniejszą wizytą i zdecyduje o dalszym postępowaniu leczniczym.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy możliwe, że mam jakieś problemy z sercem?

Biorę pregabaline dwa razy dziennie na nerwice lekową po 75mg już tak prawie trzy miesiące. Trocche mnie uspokaja ale zaczęło boleć mnie serce do dziś boli holter wykazał trzy arytmię. Czy mam coś z sercem i czy brać dalej ten lek. A i dalej jestem nerwowa często i czasem drze i kołacze mi serce dziwnie. Dusi mnie też czasem i brakuje powietrza.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy możliwe, że mam nerwicę serca?

Witam serdecznie mam pytanie miałem badane serce jakieś 5 mies temu lekarz powiedział że mam serce nie wypracowane ale jest z nim wszystko w porządku poszedłem do lekarza bo czułem kucie w klatce piersiowej mam 17 rok temu zmarła mi mama po pogrzebie dostałem duszności, przeszło mi jakieś 2 tyg potem zacząłem dostawać furii szału atak nerwów i gdy dostaje taki atak wpadam w szał dostaje wysokiego cisnienia i boje się co mam robić dalej boje się też o to że nie będę mógł cwiczyć na siłowni, myślę że to jest nerwica ale nie wiem czy nie nerwica serca i, czy to da się wyleczyć czy nadcisnienie jest spowodowane strasznymi nerwami i tylko to jest powodem nadcisnienia czy to już jest na całe życie i nie będę mógł realizować swoich planów zmiany swojej sylwetki ważę 75kg wzrost 183 ogólnie dobrze się czuje i nie wiem od kogo takiej porady dostać proszę o odpowiedz, zapomniałem dodać że mam często zimne stopy ale mimo wszystko dobrze się czuje, lecz w dalszym czasie chce to wyeliminować :( mogę mieć to po moim tacie genetycznie,ale czy akurat koniecznie ? i w tak młodym wieku.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Witam Pana,



wskazana jest szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).

Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. Zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty