Czy mogę dokończyć blister bez wprowadzania zmian?

Nie jestem pewna czy zażyłam tabletkę antykoncepcyjną. Miałam wrażenie, że popijając wodą przełknęłam samą wodę, a tabletka wyparowała (tak wiem jak głupio to brzmi) albo nie wiem cofnęła się do butelki? W panice wylałam wodę szukając tabletki, ale nadal nie jestem pewna co się stało. Zatem nie jestem pewna czy tabletka z 9. dnia została przyjęta. Czy mogę przyjąć tabletkę z 10. Dnia o stałej porze i dodać zabezpieczenie mechaniczne na 7 dni i powinno wystarczyć? Czy mogę dokończyć blister nie wprowadzając żadnych zmian?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

sądzę, że jest mało prawdopodobne, by pigułka znalazła się w butelce z wodą, gdyż prawdopodobnie wówczas zobaczyłaby ją Pani. Niemniej faktycznie warto zachować ostrożność, by mieć całkowitą pewność co do zachowania pełnej ochrony antykoncepcyjnej.

Zatem w takim przypadku proszę po prostu przez najbliższy tydzień stosować dodatkową ochronę w postaci antykoncepcji mechanicznej, tj. prezerwatywy, a opakowanie pigułek dokończyć, nie wprowadzając żadnych modyfikacji w zażywaniu tabletek.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/zapomniana-tabletka-antykoncepcyjna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.