Czy mogę go zażywać łącznie w wyżej wymienionymi lekami?

Witam, Mam podejrzenie neuralgii nerwu trójdzielnego i z tego powodu zażywam Gabapentin Teva oraz Amitriptylinum (20 mg). Jednak równocześnie mam ciężki czas, coraz bardziej pogłębiają mi się myśli obsesyjno-kompulsywne, nerwica oraz depresja. Lekarz przepisał mi jeszcze przed rozpoczęciem leczenia u neurologa escitil. Czy mogę go zażywać łącznie w wyżej wymienionymi lekami?
KOBIETA, 32 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Lek Escitil nie wchodzi w interakcje z Gabapentinem, jednak mogą się one pojawić w połączeniu z Amitriptylinum, prowadząc do nasilenia jej działania i wzrostu serotoniny w mózgu.

W związku z powyższym zalecamy, aby skonsultowała Pani jednoczesne zażywanie tych medykamentów z lekarzem, w celu uniknięcia wystąpienia objawów niepożądanych, które mogłyby zaszkodzić Pani życiu lub zdrowiu.

Więcej informacji na temat interakcji leków można znaleźć w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-miedzy-lekami-sa-grozne-dla-zycia-ostrzegaja-lekarze

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-lekow-z-innymi-produktami-zywnosciowymi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.