Czy mogę jeździć na rowerze po zabiegu usuwaniu żylaków kończyn dolnych?

Witam. 18 czerwca miałam zabieg usówania żylaków kończyny dolnej,26 czerwca zdjeli mi szwy. Długo bolało mnie w kostce i do dziś odczówm taki delikatny ból. Czy w tej sytuacji mogę jeździć na rowerze?

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam
Oczywiście może Pani jeździć na rowerze. Umiarkowana aktywność fizyczna jest najskuteczniejszą metodą profilaktyki zakrzepicy żył głębokich kończyn dolnych. Mam jednak na myśli jazdę rekreacyjną - ta pozytywnie wpływa na przebieg rekonwalescencji. Niewskazana jest jazda wyczynowa, która może istotnie upośledzić procesy gojenia.
Pozdrawiam
Jan Bujok Chirurg, flebolog, proktolog
Kriocentrum, ul. Wyszyńskiego 103 05-420 Józefów Tel: +48 22 779 28 21; +48 22 423 01 87; +48 504 171 106
Una Medica ul. Żelazna 69a Warszawa tel: +48 668 88 00 42