Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Tak. Zazwyczaj po wykonanym cięciu cesarskim jest możliwe ponowne wykonanie tego zabiegu. Należy jednak rozważyć czy jest to na pewno konieczne. W większości przypadków po ciąży zakończonej w taki sposób kolejne porody mogą odbyć się drogami natury. Raczej należy unikać wykonywania tego rodzaju zabiegu, jeśli nie ma ku niemu wskazań. Spowodowane jest to tym, że wiąże się on z dużą ingerencją w ciało kobiet. Należy pamiętać, że cięcie cesarskie częściej niż poród drogami natury daje powikłania. Statystycznie jeden przypadek na cztery tysiące kończy się śmiercią rodzącej. Zdarza się to dwa do cztery razy częściej niż w porodzie drogami natury.
Zabieg polega na nacięciu powłok brzucha, przesunięciu pęcherza moczowego zasłaniającego macicę, przecięciu przedniej ściany macicy, wydobyciu dziecka i zaszyciu ściany macicy i powłok brzusznych.
Wśród wskazań do cięcia cesarskiego najważniejszymi i najczęstszymi są niepostępujący poród, zagrożenie płodu, miednicowe lub poprzeczne położenie płodu, łożysko przodujące, przedwczesne oddzielenie łożyska i nieudana próba po wcześniejszym cięciu cesarskim.
Pozdrawiam,

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty