Czy mogę mieć ŁZS w wieku 40 lat?

Dzień dobry, 2,5 roku temu stwierdzona łuszczyca drobne plamki posmarowane maścią sterydowa znikły i cisza. Ale później doszło zapalenie nadklykcia bocznego obu łokci(wykonuje pracę z powtarzalnymi ruchami) , lekki ból palców w prawej stopie oraz lekki ból w obydwuch stopach w skosie na wysokości kostki. Stwierdzona dna moczanowa,stwierdzono zwyrodnienia kręgosłupa odcinek piersiowy, szyjny oraz lędzwiowy, afty jamy ustnej oraz raz grzybice jamy ustnej. Brak opuchlizn, crp, ob, ok. Byłem u reumatologa stwierdziła że to Łzs i dała skierowanie do szpitala i przepisała Sulfasalazyna ale nie wiem czy to brać bez jakichkolwiek szczegółowych badań biorę dicloduo bole w skosach ustąpiły ale dwa palce u stopy co jakiś czas się odzywają. Czekam na miejsce w szpitalu. Czy to może być łzs?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, w przypadku stwierdzonej łuszczycy, chorobą towarzyszącą jest często łuszczycowe zapalenie stawów, które może pojawić się tak naprawdę w każdym wieku, niezależnie od występujących zmian skórnych. Objawami tej choroby są bóle w obrębie stawów, odczuwalna sztywność, deformacje stawów, obecna u Pana dna moczanowa, obrzęk. W związku z tym warto zastosować się do zaleceń lekarza i przyjmować przepisane przez niego leki.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/buty-przy-luszczycowym-zapaleniu-stawow

https://portal.abczdrowie.pl/ciezka-postac-luszczycowego-zapalenia-stawow

https://portal.abczdrowie.pl/luszczycowe-zapalenie-stawow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.