Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę mieć powiększone jądro?

Witam. Wczoraj się przeraziłem bo wydaje mi się, że mam powiększone jądro. Nigdy nie zwracałem uwagi na to jak wygląda moje jądro i jak duże jest, ale od wczoraj przypadkiem sprawdziłem i jestem przerażony, że może być za duże, jest napewno większe od lewego. Jaka jest prawidłowa wielkość jądra? Kiedy powinienem się martwić że jest za duże? Czy częsta masturbacja może przyczynić się do powiększenia? Na badanie kontrolne jestem umówiony na dopiero za tydzień. Więc do tego czasu żyje w ciągłym stresie że mam jakiegoś raka albo inną chorobę. Dodam, że choruje na nerwicę lękową. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 4 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam Pana,wskazana jest konsultacja urologiczna i leczenie zaburzeń lękowych metodą psychoterapii - polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś

0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

fizjologicznie jądra nie są symetryczne, więc niewielka różnica w wielkości obu jąder nie świadczy o niczym niepokojącym. Natomiast, jeżeli zaobserwował Pan powiększanie się jednego jądra w ostatnim czasie, np. na przestrzeni kilku tygodni czy miesięcy, to zdecydowanie warto skonsultować to z urologiem. Niewykluczone, że USG jąder dałoby odpowiedź na Pańskie pytanie i rozwiało wszystkie wątpliwości. Odsyłam do odpowiedzi ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powiekszone-jedno-jadro oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-powiekszone-jadro-mozna-wyleczyc.

Częsta masturbacja nie wpływa na rozmiar jąder czy też jednego jądra, nie musi się Pan obawiać. Dodatkowo, jeżeli nie występują dolegliwości bólowe, to jest mało prawdopodobne, by działo się coś niepokojącego – oczywiście pod warunkiem, że jądro nie zwiększa swego rozmiaru w sposób widoczny.

Rak jądra faktycznie objawia się niebolesną opuchlizną, niemniej na ten moment nie ma Pan powodu, by podejrzewać nowotwór. Powiększenie jądra w stopniu nieznacznym nie jest tożsame z obrzękiem, który występuje przy raku jądra wraz z charakterystycznym uczuciem ciężaru. O tym typie nowotworu przeczyta Pan pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/rak-jadra-rodzaje-objawy-profilaktyka-raka-jadra.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy