Czy mogę mieć uszkodzenia nerwu?

Od 2 miesiecy boli mnie brzuch z prawej strony, robi sie skurcz, kulka, przechodzą prady przez cale cialo, promieniuje do mostka miedy 2 a 3 zebro. Mam zrobione wszystkie badania : dwa razy usg brzucha, rezonans kręgosłupa ledzwiowego, ginekolog, neurolog, ortopeda, fizjoterapia.... ob, crp hemoglobina wszysko jest ok. Moj problem zaczal sie po seksie czulam klocie jakby w jajniku myslalam ze jestem w ciazy, w ciazy, nie jestem a bol sie nasila..... (miesiaczki sa regularne) wszyscy mówią ze to nerwy ok nerwy to raz ale co ja moge miec w tym brzuchu? Skad taki ucisk, ciagle czuje cos w srodku, gdzie moge sie udac jeszcze na badania? Kiedy mnie ukluje czuje jakbym tracila orientacje co sie ze mna dzieje, czasem promieniuje na droga stronę. Czy moglo dojść do uszkodzenia jakiegos nerwu ? Nic mi nie drętwieje, mrowia mi tylko plecy w pozycji lezacej. Jestem wykonczona. Prosze o porade !

Witam! Jak Pani opisała wszystkie badania wypadają prawidłowo. W tej sytuacji należy rozważyć podłoże emocjonalne. Nerwica może "naśladować" każdą chorobę somatyczną, objawy są identyczne, jednak leczenie jest odmienne. Proponuję kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego w ramach NFZ lub usługę komercyjną. Wskazane jest określenie poziomu lęku i ew. profilu osobowości. Jeżeli potwierdzą się moje przypuszczenia to być może wystarczy sama psychoterapia, ew. ze wsparciem lekami z grupy SSRI lub SNRi. Leki te działają z opóźnieniem (2 - 4 tygodni), ale nie powodują uzależnienia. Leczenie powinno trwać min. 6 miesięcy, pomimo, że wyrównanie nastąpi znacznie szybciej (chodzi o utrwalenie poprawy). Dolegliwości bólowe w nerwicach mają poziom porównywalny, a czasem nawet wyższy niż w chorobach somatycznych. Zdecydowanie lepiej odbiera się skargi na dolegliwości, gdy w wynikach badań laboratoryjnych widzimy ich przyczynę. W nerwicach tego nie ma, ale dolegliwości są realne i należy z nim walczyć. Część gabinetów i PZP w okresie epidemii jest wyłączona i udziela jedynie porad online. Powodzenia W. Łuczkowski.