Czy mogę mimo antykoncepcji być w ciąży?

Dzień dobry,biore tabletki antykoncepcyjne Vibin mini od trzech tygodni(biore je regularnie codziennie o tej samej porze ,nie ominelam zadnej),wczesniej bylam wstrzemięźliwa jesli chodzi o zycie seksualne ,pozniej juz w trakcie brania tabletek zdazaly sie stosunki przerywane ,bez wytrysku w pochwie.Jutro zaczynam brac tabletki placebo i okazalo sie ze mam zapalenie pecherza.Przeczytalam ze to moze byc objaw ciąży.Czy mam sie martwic czy raczej byc spokojna?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku prawidłowego stosowania antykoncepcji szanse na ciążę praktycznie nie istnieją. Owszem zapalenie pęcherza może być objawem ciąży, jednak najczęściej ma ono inne podłoże. Przyczynami tej choroby może być dostanie się bakterii do cewki moczowej np. po korzystaniu z publicznej toalety czy w przypadku nieprawidłowego podcierania po defekacji, inną przyczyną może być stosunek płciowy. Myślę, że w tej sytuacji nie ma powodów do zmartwień ciążą, jedyne co należy zrobić to udać się do lekarza, w celu wyleczenia zapalenia pęcherza.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-zapalenia-pecherza

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-u-kobiet

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-co-robic

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.