Czy mogę pić alkohol, przyjmując lek obniżający poziom trójglicerydów?

Witam! Właśnie wróciłam od lekarza, który zapisał mi LIPANTHYL supra 215 mg, ponieważ mam złe wyniki trójglicerydów, bo 397. Mam 34 lata oraz podejrzenie niedoczynności tarczycy - czekam na wizytę u endokrynologa, która będzie 28 lutego. Zapomniałam jednak zapytać lekarza o pewien fakt. 11 lutego idziemy wraz z mężem na uroczystość przyjaciół, mamy bawić się całą noc i nie wiem, czy mogę pozwolić sobie na picie alkoholu? Bardzo proszę o odpowiedź, czy przy tych lekach mogę pić, czy może nie przyjąć w ten dzień dawki leku? Pozdrawiam.

Witam!
Wśród przeciwwskazań i interakcji fenofibratu (substancja czynna leku) nie ma wzmianki o unikaniu alkoholu bądź unikaniu połączenia leku z alkoholem. W związku z tym jednorazowe spożycie alkoholu nie powinno spowodować żadnych istotnych interakcji. Jednakże warto wiedzieć, że zwiększone spożycie alkoholu może zwiększyć stężenie triglicerydów, w związku z tym należy zachować umiar. Pozdrawiam serdecznie!