Czy mogę poddać się zabiegowi mezoterapii igłowej, chorując na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy?

Witam. Czy mogę poddać się zabiegowi mezoterapii igłowej chorując na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy? W internecie przeczytałam że przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są choroby autoimmunologiczne. Czy dotyczy to także mojej choroby? Co może się wydarzyć jeżeli poddam się takiemu zabiegowi? K.

Czy ma Pani na myśli chorobę Hashimoto? W ostrej fazie choroby nie wykonuje sie zabiegu ale gdy choroba jest stabilna a poziom hormonów unormowany można wykonywac zabiegi estetyczne techniką mezoterapii. Pyta Pani o mezoterapie ale istotne jest tez jaki preparat bedzie podawany bo sama mezoterapia to tylko technika podawania preparatu w głąb skóry.Ja rekomenduję w takich schorzenia mało drażniące preparaty jak koktaje witaminowe, kwas hialuronowy.

Z zasady każda choroba autoimmunologiczna jest przeciwwskazaniem do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Ja jednak wykonuję takie zabiegi kierując się dużym, ponad 15letnim doświadczeniem w medycynie estetycznej.
Proszę wybrać się do dr Waldemara Jankowiaka w Poznaniu. To lekarz o ogromnej wiedzy i doświadczeniu.Może podejmie się leczenia Pani.
Takie zabiegi mogą przeprowadzać tylko lekarze o bardzo dużym doświadczeniu.
lek. med. Małgorzata Ornatowska
Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej

O ile jest Pani pod kontrolą lekarza i ma Pani wyrównany poziom hormonów tarczycy to zabieg z reguły można wykonać. Decyzję ostateczną podejmuje lekarz wykonujący zabieg.