Jak długo może trwać wypadanie włosów?

Dzień dobry, chciałabym zapytać ile może trwać wypadanie włosów z powodu 1.niskiej ferrytyny(którą już leczę pod okiem lekarza) oraz niskokalorycznej diety którą stosowałam.Wlosy wypadają już około 2 miesiące i zastanawiam się ile może jeszcze trwać wypadanie?Oraz czy na czas leczenia mogłabym zastosować jakieś zabiegi np mezoterapii mikoroiglowej skóry głowy, aby zmniejszyć trochę wypadanie i wspomóż odrostnowych na czas nim uzupełnienie niedobory?Czy taka mezoterapia jeśli jest odpowiednio dobrana po wywiadzie, badaniu trychoskopowym oraz wynikach morfologii- może jeszcze nasilić wypadanie czy nie ma takiej możliwości?
KOBIETA, 23 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Prawidłowo, że jest Pani pod stałą opieką lekarza. Oczywiście leczenie niedokrwistości może być długotrwałe, ale efekty na pewno będą widoczne po pewnym czasie.

Słusznie, że chce Pani poddać się zabiegom na skórę głowy właśnie pod postacią mezoterapii cienkoigłowej. Należy jednak podkreślić, że widoczne efekty wystąpić mogą dopiero po kilku seriach zabiegów. Zwykle początkowo pojawić się może nadmierne wypadanie, jednak jest to normalny i krótkotrwały skutek zabiegu.

Ważne jest również prawidłowe nawilżenie skóry głowy oraz stosowanie peelingu enzymatycznego.

W razie wszelkich wątpliwości zalecamy Pani stacjonarną konsultację z lekarzem dermatologiem oraz trychologiem, który po dokładnym badaniu przedmiotowym wskaże właściwe kierunki działania.

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nadmierne-wypadanie-wlosow-wszystko-o-wypadaniu-wlosow

https://portal.abczdrowie.pl/wypadanie-wlosow-przyczyny-i-sposoby

https://portal.abczdrowie.pl/ferrytyna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.