Czy mogę pracować jako strażak z tą wadą wzroku?

Witam , Mam problem z widzeniem cyferek na tablicach ishary ,niektóre cyferki widzę .Miałem test wilczka i wszystko wyszło prawidłowo. Dodam że wszystkie kolory rozpoznaję ,jednak słyszałem że jeżeli nie widzi się na tych tablicach ishary to nie można wykonywać niektórych zawodów. Czy ta wada wyklucza mnie z pracy strażaka? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 23 LAT około miesiąca temu

Co to jest zaćma?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wady wzroku mogą być przeciwwskazaniem do podjęcia służby w Straży Pożarnej. Szczegółowe informacje na ten temat daje Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie wykazu chorób i ułomności, wraz z kategoriami zdolności do służby m.in. w Państwowej Straży Pożarnej.

W Rozporządzeniu tym znajdują się wytyczne, którymi powinien kierować się okulista oraz komisja lekarska w czasie badań, które związane są z przyjęciem do służby.

Aby kandydat był zdolny do podjęcia pracy w charakterze strażaka musi mieścić się w określonych normach. Jeśli chodzi o ostrość wzroku, to możliwa jest korekta soczewkami kontaktowymi bądź szkłami, ale tylko do pewnego stopnia. Najlepiej więc udać się do okulisty, który stwierdzi, czy posiada Pan wadę wzroku.

Odpowiedzi okulisty na podobne pytania znajdują się poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-z-ta-wada-jestem-zdolna-do-pracy-w-strazy-pozarnej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-badania-okulistyczne-nalezy-wykonac-celem-dostania-sie-do-sluzy-panstwowej-strazy-pozarnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty