Czy mimo tego mogę pracować jako stewardessa?

Na jednym oku mam niedowidzenie wywołane przebytą centralną retinopatią surowiczą. Czy mimo tego mogę pracować jako stewardessa? Obuocznie przy korekcji okularamini soczewkami widzę dobrze.
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Jak pracują Polacy?

400 minut - dokładnie tyle efektywnie pracują codziennie Polacy. To 6 godzin i 40 minut ciężkiej pracy. Na ziewanie, rozmowy z kolegami, a także przerwę obiadową czy kawową pozostaje 100 minut. Wynika z badania instytutu Millward Brown S.A.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

zdaniem naszego eksperta z zakresu okulistyki w przypadku niedowidzenia jednego oka przeciwwskazane są zawody, które wymagają pracy na wysokościach (powyżej trzech metrów), a także przy maszynach w ruchu.

Nasz drugi okulista dodaje, że wiele zależy również od poziomu niedowidzenia oraz od tego, czy w drugim oku jest pełna ostrość.

Może jeszcze Pani dopytać o tę kwestię okulistę podczas bezpośredniego kontaktu oraz wykonać pełne badanie okulistyczne i z wynikiem udać się do lekarza medycyny pracy.

Temat ten był poruszony w jednym z pytań zadawanych przez innego użytkownika. Znajduje się ono pod poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niedowidzenie-a-praca-jako-stewardessa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty