Czy możliwe jest skorygowanie wad wzroku po retinopatii wcześniaczej?

Moja piętnastoletnia córka jest po retinopatii wcześniaczej III c. Następstwem tej choroby jest krótkowzroczność, astygmatyzm i zez zbieżny oka lewego. W tej chwili nosi okulary o wartości: OP -5,5 i -4,0 OL -6,5 i -4,0 cylinder. Chciałabym się dowiedzieć, czy jest możliwość skorygowania tych wad? Nasz okulista twierdzi,że jak na tę chwilę nie wynaleziono żadnej metody, która umożliwiłaby mojej córce lepsze widzenie.
ponad rok temu

Witam!
Obawiam się, że muszę się zgodzić z okulistą, z którym Pani rozmawiała. Skorygowanie wady wzroku to nic innego, jak dobranie korekcji okularowej lub zastosowanie soczewek kontaktowych. Domyślam się, że chodzi Pani raczej o zupełne pozbycie się wady, tak by jej nie było, a to nie jest możliwe.
Natomiast problem ze zmniejszoną ostrością wzroku jest zależny w tym przypadku głównie od niedowidzenia, które często występuje w oku zezującym. Niedowidzenie to stan, w którym na wczesnym etapie rozwoju dziecka, pierwsze miesiące i lata życia, nie doszło do prawidłowego wykształcenia dróg wzrokowych w mózgu, a tego z całą pewnością nie da się odwrócić.
Niedowidzenia nie można więc skorygować w żaden dostępny sposób ani okularami, ani soczewkami kontaktowymi, ani żadną operacją.
Pozdrawiam