Czy mogę przyjąć drugą dawkę szczepienia Astra Zeneca?

Jestem po pierwszej dawce szczepionki Astra Zeneca /23.03.2021/. W dniu18.05.2021 wykonałam test na poziom przeciwciał, wynik poniżej normy 7,2. Co może być przyczyną tak niskiej odporności. Czy powinnam podjąć leczenie, czy mogę przyjąć drugą dawkę szczepionki. Choruję na cukrzycę II stopnia.

Nie ma reguły na przyrost przeciwciał. Oczywiście zachęcam do drugiej dawki. Właśnie dlatego druga dawka jest potrzebna. Leczenie jest zbędne, podobnie jak zbędna jest oznaczanie poziomu p-ciał. Odporność to bardziej skomplikowany proces.