Czy mogę przyjąć drugą dawkę szczepienia na koronawirusa?

Dzien dobry. Mam 59 lat chorowalam na czerniaka, teraz man zlamany kregoslup i niedowlad prtawej nogi. Mam jeszcze inne schorzenia. Chodzi mi o szczepienie na covid. 22.04.21 zostalam zaszczepiona 1 raz szczepionka Pfeizer. Zle sie czulam a na calych rekach po kilku dniach powychdzily mi pieprzyki. Dlatego tez nie poszlam na 2 dawke szczepionki. Czy teraz moge przyjac 2 dawke, bo pytalam lekarza rodzinnego i nie umial mi odpowiedziec. Dziekuje i prosze o odpowiedz Wtej chwili biore antybiotyk bo zrobila mi sie przetoka zeba.

W trakcie leczenia stomatologicznego i zażywania antybiotyku nie radziłbym przyjmować szczepionki. Jeśli problem stomatologiczny się skończy to tak, prawdopodobnie będzie pani mogła przyjąć drugą dawkę. Nic pani nie pisze o pieprzykach, które ponoć wyskoczyły po szczepieniu. Jak rozumiem zniknęły? Reasumując po wygaszeniu stanu zapalnego stomatologicznego, jeśli choroba nowotworowa jest stabilna, albo wyleczona, można przyjąć drugą dawkę. Trzeba się zainteresować, czy w systemie ma pani aktualne skierowanie elektroniczne. Jeśli nie to lekarz POZ powinien takie skierowanie wystawić.