Czy mogę przyjąć tabletki, mimo że krwawienie się nie pojawiło?

Kilka miesięcy temu byłam u Pani ginekolog i ze względu na PCOS i braku miesiączki od listopada 2018r., zaleciła branie tabletek antykoncepcyjnych Bonadea. Jednak tu jest problem, bo mam je zacząć brać w pierwszy dzień miesiączki, jednak dalej krwawienie się nie pojawia. Czy mogę przyjąć tabletki mimo to?

Dzień dobry, jeżeli krwawienie nie pojawia się, może Pani rozpocząć stosowanie tabletek w dowolnym dniu, należy jednak pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu przez 7 dni.