Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy mogę zacząć przyjmować tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Mam takie pytanie. Czy tabletki antykoncepcyjne trzeba zawsze brać w pierwszy dzień miesiączki? Ja odstawiłam tabletki dokładnie 52 dni temu. Teraz chciałabym znów zacząć je przyjmować. Tylko problem tkwi w tym, że miesiączki nie mam od czasu ostatniego krwawienia z odstawienia. Lekarz zalecił aby pić czarną malwę na przywrócenie okresu. Piłam, ale nic to nie dało. W ciąży nie jestem na pewno, ale lekarz powiedział, że najlepiej czekać na pierwszy dzień miesiączki. Wyczytałam na jakimś forum, że można zacząć brać je wcześniej, ale przez 7 dni trzeba się dodatkowo zabezpieczać. Czy to jest prawda? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

tabletki antykoncepcyjne należy zacząć przyjmować w pierwszym dniu cyklu czyli w pierwszym dniu miesiączki. Wówczas działanie antykoncepcyjne tabletek jest już od pierwszej dawki.
Jednak przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych proponuję wyjaśnienie przyczyny braku miesiączki. Wskazane jest również zastosowanie się do zaleceń ginekologa i poczekać na pierwszy dzień krwawienia.

Jeżeli Pani postąpi inaczej zrobi to Pani na własną odpowiedzialność.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy