Zaczęłam brać tabletki podczas plamienia. Dobrze zrobiłam?

Zaczęłam brać tabletki w pierwszym dniu plamienia, tzn. myślałam, że to pierwszy dzień miesiączki, ponieważ zwykle tak mam, a obfite krwawienie nastepuje dopiero 2 i 3 dnia. Tym razem było inaczej, plamienie ustało i nie wiem, czy muszę odstawić tabletki, czy brać je dalej :/ Czy jest różnica, czy robi się test ciążowy rano czy popołudniu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zaczęła Pani zażywać tabletki w pierwszy dzień miesiączki, to hormony w nich zawarte mogły zahamować krwawienie miesiączkowe. Nie musi się Pani przejmować. Proszę dalej przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Nie ma różnicy, czy robi się test ciążowy rano czy wieczorem.

Pozdrawiam!