Kiedy zacząć ponowne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych po odstawieniu poprzednich?

Witam, pewnie miała już Pani trochę tego typu pytań, jednak odważę się je zadać. Przez długi okres czasu zażywałam tabletki antykoncepcyjne, jednak ostatnio lekarz polecił mi ich tańszy zamiennik. Zdecydowałam się na niego i po 7-dniowej przerwie zamiast droższych, zaczęłam zażywać zamiennik. Jednak czułam się bardzo złe, dlatego po 8 dniach przerwałam stosowanie. Chciałabym jednak wrócić do zażywania pierwszych, czekam teraz na krwawienie z odstawienia i mam pytanie, kiedy mam zacząć brać tabletki? Czy w pierwszym dniu krwawienia spowodowanego odstawieniem, czy muszę czekać ten miesiąc (około) na "prawdziwą" miesiączkę i zacząć brać w pierwszy dzień "prawdziwego" krwawienia? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, camommile

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Powinna Pani wziąć pierwszą tabletkę w pierwszy dzień miesiączki. Proponuję zatem poczekać do jej pojawienia się. Wówczas będzie Pani zabezpieczona już od pierwszego dnia przyjmowania tabletek.

Pozdrawiam