Przerwanie antykoncepcji - jak zacząć ponownie ją stosować?

Mam 25 lat, parę dni temu przerwałam brać tabletki antykoncepcyjne, nie kończąc opakowania. 2 dni później dostałam okres.Teraz jednak chciałabym zacząć je zażywać na nowo, i to jak najszybciej. Kiedy mogę zacząć je znowu stosować i jaka będzie ich skuteczność. Wcześniej brałam je przez ok. 1,5 roku. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po odstawieniu pigułek nastąpiło u Pani krwawienie z odstawienia, spowodowane spadkiem hormonów we krwi. Aby powrócić do stosowania antykoncepcji hormonalnej, musi Pani poczekać na wystąpienie kolejnego krwawienia, "prawdziwej" miesiączki i rozpocząć opakowanie w pierwszy dzień. W takiej sytuacji może Pani liczyć na pełną ochronę przed ciążą.

Pozdrawiam!