Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania krwi - erytrocyty

Erytrocyty to krwinki czerwone i są podstawowym składnik morfologiczny krwi. Pełnią ważną rolę w wymianie gazowej niezbędnej w naszym życiu. Ich ilość zależy od wieku i wielu innych czynników. Dowiedz się czy twoje wyniki są prawidłowe.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie należy łączyć ze sobą tych trzech leków. Trioxal to lek przeciwgrzybiczy, który najlepiej zażywać po posiłku, ale by zapewnić najlepszą przyswajalność antybiotykowi, warto rozdzielić te dwa leki i Unidox spożywać wraz z posiłkiem głównym czy śniadaniem, a lek przeciwgrzybiczy – np. po kolacji.

Proszę zapoznać się z materiałem dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/antybiotyki-bierz-z-glowa.

Co do probiotyku, to żeby zadziałał, czyli wspierał florę bakteryjną, nie należy łączyć go z antybiotykiem, którego funkcją jest niszczenie mikroorganizmów – a zatem zarówno bakterii chorobotwórczych, jak i tych, które stanowią fizjologiczną florę bakteryjną jelit i odpowiadają za szereg funkcji w organizmie (w tym bronią przed szkodliwymi patogenami, np. drożdżakami). Dlatego zaleca się zażycie probiotyku najwcześniej po godzinie od zażycia antybiotyku.

Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-preparaty-oslonowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy