Czy mogę samodzielnie naciąć hemoroida ze skrzepliną?

Czy mogę na wlasna odpowiedzialnosc wysterylizowanym nozem ceramicznym sprobowac przeciąć odrobinę hemoroida, w ktorym utworzyła sie skrzeplina i guz rosnie z kazda minuta? 3 krotnie w tym roku skrzepliny usuwalam w poradni chir w trakcie ciazy.teraz jestem 2 tyg po cesarce i znow utworzył sie skrzep a wizyte w poradni mam dopiero za 5 dni i nie wiem jak sobie poradzic z tym bolem i sino-gioletowym ogromnym guzem

Rzeczywiście jeśli ma Pani dolegliwości należy naciać bolesny guzek i opróżnić go z zakrzepu. Doradzam jedna udać się w tym celu do lekarza, a nie robic tego samodzielnie.