Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę się starać o rentę po długim leczeniu depresji?

Witam Próbowałem popełnić samobójstwo leczę się od dłuszego czasu na depresję nie mam siły do pracy boję się ludzi nie nadaję się do pracy kończy mi się zwolnienie. Czy mogę starać się o uzyskanie renty chorobowej w związku z chorobą.

MĘŻCZYZNA, 46 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Witam
W Pana mailu zbyt mało jest informacji odnośnie tego czy jest to pierwszy w życiu epizod depresyjny, czy kolejny i jak długi jest czas od poczatku choroby. Rentę z powodu depresji otrzymują zazwyczaj osoby od lat chorujące na depresję nawracającą lub CHAD (choroba afektywna dwubiegunowa). Z tego co mi wiadomo może sie Pan starać o świadczenie rehabilitacyjne lub zasiłek chorobowy. Bliższe informacje uzyska Pan z pewnością w swoim oddziale ZUS. Na pewno do starania się o jakiekolwiek świadczenie będzie Panu potrzebna dokumentacja medyczna dotychczasowego leczenia, proszę więc zachowywać wszelkie karty wypisowe i konsultacyjne. Pozdrawiam serdecznie.

Psychiatra w oddziale chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy