Czy mogę się starać o rentę po długim leczeniu depresji?

Witam Próbowałem popełnić samobójstwo leczę się od dłuszego czasu na depresję nie mam siły do pracy boję się ludzi nie nadaję się do pracy kończy mi się zwolnienie. Czy mogę starać się o uzyskanie renty chorobowej w związku z chorobą.

Witam
W Pana mailu zbyt mało jest informacji odnośnie tego czy jest to pierwszy w życiu epizod depresyjny, czy kolejny i jak długi jest czas od poczatku choroby. Rentę z powodu depresji otrzymują zazwyczaj osoby od lat chorujące na depresję nawracającą lub CHAD (choroba afektywna dwubiegunowa). Z tego co mi wiadomo może sie Pan starać o świadczenie rehabilitacyjne lub zasiłek chorobowy. Bliższe informacje uzyska Pan z pewnością w swoim oddziale ZUS. Na pewno do starania się o jakiekolwiek świadczenie będzie Panu potrzebna dokumentacja medyczna dotychczasowego leczenia, proszę więc zachowywać wszelkie karty wypisowe i konsultacyjne. Pozdrawiam serdecznie.