Starania o rentę socjalną

Witam.Od 20 roku życia cierpię na chorobę afektywną-dwubiegunową i zaburzenia osobowości oraz przewlekłą pokrzywkę limfatyczną (w trakcie studiów wyższych),od ponad 2lat systematycznie się leczę, mam też wadę wzroku astygmatyzm i niedowidzenie lewego oka.Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności z organów poza rentowych(starostwo).W 2014roku zdiagnozowano nowotwór jelita grubego-przeszedłem operację.Czy warto złożyć wniosek do ZUS o rentę socjalną?czy mam szansę na pozytywną ocenę?.
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Co składa się na atrakcyjność?

Jakie czynniki wpływają na naszą atrakcyjność? Dlaczego niektórzy wydają się na pierwszy rzut oka interesujący? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o atrakcyjności.

Witam,

Myślę, że zawsze warto. Jeśli w jakikolwiek sposób otrzymanie takiej renty mogłoby poprawić jakość Pana życia to nie należy się zastanawiać.

Pozdrawiam,

Anna Mochnaczewska

0

Warto dopytać lekarza psychiatrę, który się Panem opiekuje. On także wypisze w razie czego wniosek. O taka rentę warto się starać, gdy stan zdrowia uniemożliwia funkcjonowanie w tym pracę zarobkową. Warto przemyśleć, czy na ten moment nie czuje się Pan na siłach podjąć pracy, czy też praca pomogłaby Panu na nowo odnaleźć się w społeczeństwie, funkcjonować, zawierać relacje itp.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty