Starania o rentę socjalną

Witam.Od 20 roku życia cierpię na chorobę afektywną-dwubiegunową i zaburzenia osobowości oraz przewlekłą pokrzywkę limfatyczną (w trakcie studiów wyższych),od ponad 2lat systematycznie się leczę, mam też wadę wzroku astygmatyzm i niedowidzenie lewego oka.Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności z organów poza rentowych(starostwo).W 2014roku zdiagnozowano nowotwór jelita grubego-przeszedłem operację.Czy warto złożyć wniosek do ZUS o rentę socjalną?czy mam szansę na pozytywną ocenę?.

Witam,

Myślę, że zawsze warto. Jeśli w jakikolwiek sposób otrzymanie takiej renty mogłoby poprawić jakość Pana życia to nie należy się zastanawiać.

Pozdrawiam,

Anna Mochnaczewska

Warto dopytać lekarza psychiatrę, który się Panem opiekuje. On także wypisze w razie czego wniosek. O taka rentę warto się starać, gdy stan zdrowia uniemożliwia funkcjonowanie w tym pracę zarobkową. Warto przemyśleć, czy na ten moment nie czuje się Pan na siłach podjąć pracy, czy też praca pomogłaby Panu na nowo odnaleźć się w społeczeństwie, funkcjonować, zawierać relacje itp.