Czy zamglone widzenie powinno się poprawić po skończeniu kuracji?

Witam. Od miesiąca mam pogorszenie wzroku tzn, jest to zamglone widzenie w jednym oku. Okulista przepisał okulary na astygmatyzm ale niestety poprawy brak. Wybrałam się więc do laryngologa i okazało się, że mam przewlekłe zapalenie zatok i polipy. Lekarz potwierdził powyższe objawy mogą być związane z choroba zatok. Dostałam antybiotyk Citex oraz Encorton w celu poprawy. Czy zamglone widzenie powinno się poprawić po skończeniu kuracji?
KOBIETA, 35 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przewlekłe zapalenie zatok oraz obecność polipów mogą rzeczywiście wpływać na różne objawy, w tym na widzenie. Zatoki przynosowe są blisko oczu, a stan zapalny lub obrzęk może prowadzić do ucisku, lub innych zmian wpływających na widzenie.

Antybiotyk Citex oraz Encorton (prednizon, steryd) mają na celu zwalczanie infekcji oraz zmniejszenie stanu zapalnego i obrzęku. Jeśli zamglone widzenie jest spowodowane przez te czynniki, istnieje duża szansa, że po zakończeniu kuracji objawy mogą się poprawić.

Warto jednak pamiętać, że każdy przypadek jest indywidualny, a poprawa może zależeć od wielu czynników, takich jak stopień zaawansowania zapalenia, reakcja organizmu na leczenie, oraz ewentualne inne schorzenia współistniejące.

Jeśli po zakończeniu kuracji nie zauważy Pani poprawy widzenia, warto ponownie skonsultować się z laryngologiem i okulistą. Mogą być konieczne dalsze badania lub inne metody leczenia.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmniejszenie-ostrosci-widzenia-po-zapaleniu-zatok

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.