Co robić z tymi objawami po infekcji gardła?

Witam serdecznie. 6 maja zachorowałam na zapalenie zatok , dostałam antybiotyk , maść do nosa i syrop wyksztuśny. W nocy budziłam się i nie mogłam złapać oddechu. Po zakończeniu leczenia nie było poprawy. Udałam się na sor gdyż podczas silnego napadu kaszlu straciłam głos. Przepisano mi nebbud i spray na gardło. Po dwóch dniach dostałam dziwne kłocie w krtani i jak by przeskakiwanie , strzelanie kości /chrząstki w górnej części szyi nad jabłkiem Adama. Mam nadal katar i czerwone gardło , kaszel z rana z wydzieliną. Mam wizytę u laryngologa ale już teraz bym chciała wiedzieć czy to coś poważnego? Przez to jestem strasznie zestresowana
KOBIETA, 34 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zapalenie zatok jest stanem zapalnym, który może prowadzić do różnych objawów, takich jak ból głowy, katar, kaszel i trudności z oddychaniem przez nos. W przypadku infekcji wirusowej nie wszystkie antybiotyki są skuteczne.

Jeśli Pani stan nie poprawił się po zakończeniu leczenia antybiotykiem, może to sugerować, że zapalenie było spowodowane inną przyczyną lub że infekcja nie została w pełni wyleczona. Wizyta u laryngologa jest istotna, aby lekarz mógł przeprowadzić dokładne badanie i ocenić, co może być przyczyną obecnych objawów.

Co do Pani obaw o dziwne dźwięki i uczucie przeskakiwania w krtani, może być to związane z różnymi czynnikami. Najczęściej ma to podłoże w nadmiernym napięciem mięśniowym, refluksowym zapaleniem gardła lub innymi problemami strukturalnymi. Laryngolog będzie w stanie zbadać te objawy i zdiagnozować przyczynę.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.