Czy można otrzymać rentę socjalną pracując?

Czy renta socjalna może zostać przedłużona, gdy pracuję? Jakie są na to szanse i czego się spodziewać, gdy praca jest na otwartym rynku, ale pracuję "z orzeczeniem" i wiele wskazuje na to, że bez niego nie dam po prostu rady w żadnej normalnej pracy? Choruję na schizofrenię, współpracuję i przyjmuję leki, po próbie odstawienia wróciłam do "dawki skutecznej". Obecnie objawy są lekkie - doznania słuchowe raczej krótkie oraz sama dostrzegam absurdalność snutych teorii spiskowych. Przeszkadza mi natomiast rozkojarzenie oraz szybsze męczenie się w pracy, przy czym nie wiem, czy to choroba, czy po prostu tak mam. Generalnie, czy fakt, że potrzebuję lekkiego dostosowania warunków pracy wiąże się potencjalnie z zabezpieczeniem w postaci renty socjalnej?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Jak pracują Polacy?

400 minut - dokładnie tyle efektywnie pracują codziennie Polacy. To 6 godzin i 40 minut ciężkiej pracy. Na ziewanie, rozmowy z kolegami, a także przerwę obiadową czy kawową pozostaje 100 minut. Wynika z badania instytutu Millward Brown S.A.

Witam serdecznie.
Osoby pobierające rentę socjalną mogą podjąć dodatkowe zatrudnienie, ale powinny pamiętać, że prawo do renty ulega zawieszeniu w przypadku osiągania przychodów przekraczających 30% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Nie jest to niestety duża kwota, więc wiele osób decyduje się na niepodejmowanie zatrudnienia i utrzymywanie się z renty.

Jeśli jednak chodzi o osoby chorujące na schizofrenię, jestem zdania, że w okresie remisji / zmniejszenia objawów podjęcie pracy, wyjście między ludzi, poczucie "bycia potrzebną" stanowi bardzo istotny czynnik terapeutyczny.

Pozdrawiam!

http://www.slomka.org/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty